[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی مرکز رشد::
رویه پذیرش::
آرمان و مأموریت::
خدمات و حمایت ها::
درخواست پذیرش و پیگیری::
ورودی برای داوران::
اخبار و اطلاعیه ها::
نقشه سایت::
معرفی افراد::
اسامی واحد های فناور::
آیین نامه ها::
::
معرفی واحد های فناور

بهین سازان فرآیند امین


توسعه تجهیزات و مواد پیشرفته بانیان


مگا موج ایرانیان


شرکت زایشی -مگآپ


مهندسی فرآیند گستر آرتیمان


بهسازان سیستم های انرژی پویا


آتی صنعتی پاد


تکین ، مقاوم سازی پیشرفته


مهبانگ فناوری های پارس
..
تماس با ما

تهران - میدان رسالت، خیابان فرجام، نرسیده به چهار راه خاور، خیابان شهید حسینعلی،(روبروی مدرسه خالق) پلاک 9،  کدپستی: 1681963113

تلفن : 77223399-77497788

فکس:77899955

پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir

..
:: مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران ::

از دانش تا حرفه دانش بنیان

مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران


مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 1381 با کسب مجوز موافقت اصولی، تأسیس و پس از طی مراحل ساخت و بازسازی فضای فیزیکی، در مرداد ماه 1386 اولین واحد زیر پوشش خود را پذیرش نمود.

اخبار و اطلاعیه ها

۱۳۹۷/۵/۷ - محققان مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه شدند
محققان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران با طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه موفق شدند ضمن جلوگیری از ایجاد هزینه‌ی اضافی، امنیت منازل و مجتمع های مسکونی را تا حد زیادی ارتقا دهند.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - نشست مدیران واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با نماینده‌ی بیمه تامین اجتماعی برگزار شد
صبح روز سه شنبه، نوزدهم تیرماه 97، نشست  مدیران واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با نماینده‌‌ی واحد درآمد و فنی بیمه تامین اجتماعی شعبه 24 در سالن اجتماعات مرکز رشد دانشگاه برگزار شد.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - نخستین نشست هماهنگی نماینده‌ی دانشکده های دانشگاه علم و صنعت ایران در برگزاری رویدادهای کارآفرینی و فناوری برگزار شد
نخستین نشست نماینده‌ی دانشکده های مختلف دانشگاه علم و صنعت ایران ظهر روز یکشنبه، هفدهم تیرماه 97 در سالن اجتماعات  مرکز رشد این دانشگاه برگزار شد.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - نخستین نشست هماهنگی نماینده‌ی دانشکده های دانشگاه علم و صنعت ایران در برگزاری رویدادهای کارآفرینی و فناوری برگزار شد
نخستین نشست نماینده‌ی دانشکده های مختلف دانشگاه علم و صنعت ایران ظهر روز یکشنبه، هفدهم تیرماه 97 در سالن اجتماعات  مرکز رشد این دانشگاه برگزار شد.

:: مراکز رشد واحدهای فناوری ::
مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایرانماموریت اصلی مراکز رشد ایجاد فضای مناسب جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه و حمایت از توسعه و کسب و کارهای دانش بنیان است. مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب و کارهای جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه فناوری های پیشرفته و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری پشتیبانی می کند.
مراکز رشد معمولا" در کنار یک مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی، خدمات پشتیبانی برای پرورش یک نوآوری یا یک اختراع جهت تبدیل شدن به یک شرکت صنعتی را  ارائه می‌کند. در سرتاسر جهان این نکته پذیرفته شده است که مراکز رشد ابزارهای مطمئنی برای تبدیل نوآوری‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی به محصولات تجاری و نیز ترغیب کارآفرینی و توسعه تکنولوژیک به ویژه در حوزه فناوری‌های پیشرفته هستند.
برهمین اساس، سال 1381 موافقت اصولی با تاسیس مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران انجام شد و در حال حاضر در در فضایی مستقل از پردیس اصلی دانشگاه علم و صنعت ایران در زمینی به ساحت 2500 متر مربع و با بنای مفید 4 هزار مترمربع مستقر بوده با ارائه امکانات و خدمات مورد نیاز به صاحبان ایده و شرکتهای کوچک و متوسط نوپای فناور، هزینه های شروع به کار آنها را پایین آورده و ریسک شکست این واحدها را کاهش می دهد این مرکز با همکاری مدیریت تجاری سازی دانشگاه، اقدام به برگزاری کلاسهای متعدد و ارایه مشاوره های مختلف مدیریتی، بازاریابی، حقوقی و تخصصی، در جهت تقویت ساختاری و سیستمی این شرکتها گام بر می‌دارد و راه را برای پرورش ایده ها و تجاری سازی آن ها هموار می‌سازد.
در حال حاضر 25 واحد فناور با ایده های محوری مبتنی بر دانش در این مرکز مستقرند که تعداد 6  واحد فناور در مرحله‌ی دانش بنیان هستند، 16 واحد فناور در مرحله رشد و  3 واحد دیگر در مرحله ی پیش رشد می باشند. همچنین در سال های اخیر امکان حضور مجازی واحدهای فناور تاسیس شده توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه در مرکز رشد فراهم گردیده است. و در حال حاضر دو شرکت به صورت مجازی از خدمات این مجموعه بهره مند می شوند.اسامی واحد های فناور مرکز رشد شامل:
1-دانـش پویـان آتی صنـعت پاد(دانش بنیان)
2-مــگا مــوج ایرانیــان(دانش بنیان)
3-مهندسی فرآیند گستر آرتیمان(دانش بنیان)
4-تکــین مقــاوم سازی پیــشرفته(دانش بنیان)
5-بهسـازان سیسـتم انــرژی پـویا(دانش بنیان)
6- به فراوران نویــن آریـا سـرمـد(دانش بنیان)
7-آزمــــون پــردازش(رشد)
8-فـن کــاوان آرال(رشد)
9-بهــین سازان فرآیـند امـین(رشد)
10-موسسـه توسعه علمی فرهـنگی پرآمـوزی(رشد)
11-مهبانگ فناوری های پارس(رشد)
12-راهــــکار پـــردازش ژرف(رشد)
13-پــرتــو تـک عـلم و صـنعـت(رشد)
14- نـوآوران صنـعت ریلی پایـش(رشد)
15- توسعه تجهیزات و مواد پیشرفته بانیان(رشد)
16- ریل اندیشان دانا(رشد)
17- راهکار پردازش ژرف(رشد)
18- فرا صنعت موج (رشد)
19-رد نگار امن(رشد)
20-پایش هوشمند زیربنا(رشد)
21-پیشـتازان صـنعت فضـا پـویان(رشد-مجازی)
22-فناوری سامانه های الکترونیک عصبی(رشد-مجازی)
23-آتـی بــین فنــاور ایساتیس(پیش رشد)
24-پرهــیـب هنـــر پــارس(پیش رشد)
25-تجهیزات گستر پزشکان(پیش رشد)اهم اهداف و مأموریت‌های مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران:
* حمایت از ایجاد و توسعه کارآفرینی و تحقق نوآوری‌های فناورانه
*  کمک به رونق اقتصاد ملی مبتنی بر دانش و فناوریهای پیشرفته
* ایجاد فضای مناسب جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه
*  بستر سازی در راستای ایجاد فرصتهای شغلی به منظور جذب کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی جهت توسعه فناوری‌های پیشرفته
*  تخصیص فضا و امکانات برای گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش بنیان فعال در زمینه فناوریهای نوین
نحوه پذیرش در مرکز رشد:
علاقمندان می تواند درخواست پذیرش خود را از طریق سامانه incub.iust.ac.ir  به مدیریت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران ارسال نمایند. این درخواست در ابتدا در شورای رشد دانشگاه علم و صنعت که متشکل از اعضای هیات علمی و مدیران صنایع و کارآفرینان می باشند، مطرح خواهد شد و بر اساس رای این شورا مجوز ورود و یا عدم ورود به این مرکز را دریافت خواهد کرد.
مرکز رشد در راستای اهداف و ماموریت های فوق،  به ارایه دهندگان ایده های جدید صنعتی دانش محور به دو شکل خدمت ارایه می نماید:
ورود و حضور در دوره پیش رشد : دوره ای 6 ماهه (و حداکثر 9 ماهه با مجوز مرکز) است که در آن به هسته تحقیقاتی و یا واحد فناور که دارای ایده های نو و کارآفرین صنعتی دانش محور هستند؛ با ارائه طرح تجاری خود و تایید امکان‌پذیری آن توسط مرکز، از امکانات فیزیکی این مرکز بهره‌مند می‌شوند و با هدف تکمیل طرح تجاری و محصول فناورانه، در آن استقرار می‌ یابند.
ورود و حضور در دوره رشد: دوره‌ای است حداکثر 3 ساله که طی آن واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می شوند.
واحد فناور مستقر: واحد فناوری است که با مجوز مرکز رشد تحت نظارت مرکز رشد قرار می گیرد و به صورت فیزیکی در محل مرکز رشد مستقر می گردد.
واحد فناور مستقر مجازی: واحد فناوری است که با مجوز مرکز رشد تحت نظارت مرکز رشد قرار می گیرند ولی به صورت فیزیکی در محل مرکز رشد مستقر نمی‌گردد. این نوع شرکت به خاطر ضمانتهای حقوقی فقط به واحدهای فناوری اختصاص دارد که عضو اصلی هیات مدیره شرکت و یا مسئول اصلی واحد فناور، یک عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ابران باشد.
شرایط ورود به دوره پیش رشد:  داشتن طرح تجاری اولیه برای یک ایده که حداقل در سطح آمادگی فناوری (TRL) حدود 4 تا 5 باشد. بدین معنی که کارهای آزمایشگاهی روی محصول فناورانه به اندازه کافی انجام شده باشد، و آماده طی کردن مراحل تجاری سازی باشد. تشخیص این موضوع بر عهده شورای مرکز رشد می باشد.
شرایط ورود به دوره رشد:  داشتن طرح تجاری متقن و مستدل برای یک ایده که حداقل در سطح آمادگی فناوری (TRL) حدود 5 تا 6 باشد. بدین معنی که کارهای آزمایشگاهی روی محصول فناورانه به اندازه کافی انجام شده باشد، و مطالعات اولیه تجاری شدن آن به خوبی به اتمام رسیده باشد و برنامه تجاری سازی به اندازه کافی روشن باشد. تشخیص این موضوع بر عهده مرکز رشد می باشد.
شرایط ادامه حضور در سالهای دوم و سوم:  هر ساله یک گزارش مفصل از پیشرفت کار بر روی برنامه تجاری شرکت برای ایده محوری ارائه می شود. اگر شرکت ضمن حضور مناسب در محل، رعایت قوانین و مقررارت مرکز در دوران استقرار، پیشرفت مناسبی داشته باشد، امکان ادامه حضور پیدا می کند.
مقررات استقرار مجازی:
* قرارداد استقرار را امضا نماید و مدارک مربوطه را به طور کامل تحویل دهد.
 *در مدت استقرار واحد فناور موظف کلیه قراردادهای منعقد با کارفرما و یا پیمانکاران (و کارمندان) را به طور رسمی به اطلاع مرکز رشد برساند.
    * به صورت فصلی گزارشی از اقدامات انجام شده و فعالیتهای صورت پذیرفته در رابطه با ایده محوری ارائه کند.
* به صورت سالانه گزارش کاملی از پیشرفت طرح تجاری ارائه کند.
* در مواقع و مواردی که مراجع ذیصلاح درخواست گزارش مشخصی می کنند، پاسخ گو باشند و اقدام موثر انجام دهند.
مقررات استقرار فیزیکی:
ضمن رعایت مقررات استقرار مجازی، لازم است موارد زیر را رعایت کنند:
* حداقل در هفته یک نفر به طور موثر 40 ساعت در هفته و حداقل پنج ساعت در روز حضور داشته باشد. در مواردی که کل تیم واحد فناور، مجبور به انجام یک ماموریت می شوند و مدتی محل را ترک می کنند، باید موضوع به طور رسمی به مرکز اعلام شود. و متعاقب آن گزارشی از عملکرد واحد در طی این مدت در راستای ایده محوری ارائه شود. در صورت عدم حضور موثر بیش از سه ماه در مرکز، واحد فناور باید محل را ترک کند.
* نام افرادی که به واحد فناور در رفت و آمد مکرر هستند، به طور رسمی اعلام کند.
* نام افرادی که حق باز کردن درب دفتر کار را به تنهایی دارند، به طور رسمی معرفی کنند.
*مهمانان فقط با حضور افرادی اصلی واحد فناور و هماهنگی با مرکز، قابلیت ورود به مرکز را دارند.
* رعایت کلیه شئونات اداری و اسلامی صورت پذیرد.
*حق هیچ گونه کار آموزشی در مرکز و به طور خاص تبلیغات در خارج از ایده محوری به نام واحد فناور مستقر در مرکز رشد را ندارند.
*عمده کار واحد فناور باید روی ایده محوری باشد و فقط انجام کارهای جانبی در همان محدوده تا حدی مجاز است که روی پیشرفت ایده محوری تاثیر منفی نگذارد.
تماس با مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه علم و صنعت ایران: آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان فرجام، خیابان شهید حسینعلی، پلاک 17، مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایرانتلفن:77497788-77223399
دورنگار: 77899955
پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir
آدرس سایت: www.incub.iust.ac.ir
>
سامانه پذیرش مرکز رشد
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
لینکهای مفید

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


وزارت علوم تحقیقات و فناوری


دانشگاه علم و صنعت ایران


مرکز رشد فناوری های پیشرفته صنعتی شریف


::
Persian site map - English site map - Created in 0.24 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 3741